Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pytajmy o jakość nowych miejsc pracy

31 marca 2017 | Życie Dolnego Śląska | Anita Błaszczak

Podczas niedawnej rozmowy z szefem globalnej firmy usług finansowych, który z entuzjazmem mówił o możliwościach rozwoju w Polsce, zapytałam o wzrost przychodów jej polskiego centrum. Prezes się zdziwił, a potem wyjaśnił, że polskie centrum nie jest źródłem przychodów. Te zapewniają spółki grupy na Zachodzie, które zlecają coraz bardziej zaawansowane procesy do Polski. Tutaj są koszty.

Warto o tym pamiętać, gdyż o ile każda firma stara się powiększać przychody, o tyle koszty są pozycją, którą zwykle chce ograniczać, albo utrzymać dobrą relację ceny do jakości. Na tę specyfikę sektora zwracał też uwagę znany ekonomista, prof. Jerzy Hausner, który podczas gdańskiej konferencji związanej z Open Eyes Economy Summit przypominał, że w centrach usług nic nowego się nie wymyśla (ośrodków R&D jest u nas bardzo niewiele). Nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament