Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Inteligencja to siła

31 marca 2017 | Nieruchomości Plus
źródło: Shutterstock

Technologia Cyfrowa rewolucja na rynku nieruchomości.

Nowe technologie mają wpływ nie tylko na to, w jaki sposób prowadzimy biznes, ale też na charakter - projekt, zarządzanie i obsługę - budynków, z których korzystamy w naszej działalności.

- Kolejna cyfrowa rewolucja nastąpi na rynku nieruchomości. Będą z niej mieli korzyści deweloperzy, wynajmujący i najemcy - twierdzi Tobias Huber, dyrektor ds. usług energetycznych oraz zawierania umów o poprawę efektywności w dziale technologii budowlanych firmy Siemens.

W miarę jak internet rzeczy rozszerza swój zakres na budynki, zwiększa się dostępność coraz bardziej złożonych i coraz tańszych czujników danych. Systemy, takie jak klimatyzacja, elektryczność czy woda, do których dostęp był niegdyś ustalany przez podmioty zewnętrzne, można teraz kontrolować i zarządzać na obszarze pomieszczenia czy nawet całego budynku. Huber podaje przykład punktów informacyjnych, w których czujniki wbudowane w urządzenie oświetleniowe wykrywają obecność osoby w budynku i informują o tym system zabezpieczający.

- Dawniej niezbędne byłyby bramki i interfejsy o wysokim ryzyku niepowodzenia lub też błędnej interpretacji w systemach zarządzania danych. Dziś czujniki działają za pośrednictwem internetu lub chmury, a więc wszystkie informacje są dostępne razem, na metapoziomie. Można je łączyć z danymi ze źródeł zewnętrznych, na przykład raportami o pogodzie, tak aby...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament