Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe porządki na rynku nieruchomości

31 marca 2017 | Nieruchomości Plus
źródło: Shutterstock

Czego może oczekiwać branża w najbliższym czasie.

Fundamentalne zmiany zachodzą w sposobie wynajmu, zakupu nieruchomości i obrotu nimi we wszystkich sektorach rynku. Na MIPIM 2017 skupiano się na tych zjawiskach.

W ubiegłym roku międzynarodowa firma doradcza rynku nieruchomości Cushman & Wakefield przedstawiła opis tego, czego może oczekiwać branża nieruchomości: „W cyfryzacji nie chodzi już tylko o technologię, ale o całościowy sposób myślenia - bardziej otwarty i przejrzysty, sprawniejszy i bardziej dynamiczny, mniej formalny i bardziej kreatywny, skupiający uwagę na społeczności i doświadczeniu". Guy Grainger, główny regionalny specjalista ds. zarządzania wiedzą w EMEAM JLL, uważa, że kształt branży nieruchomości musi być odzwierciedleniem tego zjawiska.

- W JLL uważamy, że oczekiwania najemców i właścicieli lokali są czynnikiem, który kształtuje wygląd branży nieruchomości. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom - stwierdza Grainger.

Do tego w coraz większym stopniu to doświadczenie i umiejętności pochodzące spoza branży nieruchomości są czynnikiem, który pomaga wyznaczać nowe kierunki rozwoju sektora.

- Zatrudniamy więcej architektów, projektantów oraz osób z doświadczeniem w HR - podkreśla Grainger. - Poszerzamy zakres specjalności osób, które zatrudniamy - dodaje.

Podobnie branża deweloperska i obszar planowania urbanistycznego zaczynają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10714

Wydanie: 10714

Spis treści
Zamów abonament