Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Różne poziomy kwalifikacji

01 lipca 2020 | Rachunkowość | Teresa Cebrowska

Kryzys skłania do przeanalizowania dotychczasowej sytuacji rynkowej i zastanowienia się nad perspektywami, czyli nad tym, co będzie po...? W tym kontekście warto zastanowić się nad księgowymi. Czy wykonują zawód z przyszłością? Czy dotychczasowe kompetencje są wystarczające? Czego warto się uczyć i jakie umiejętności potwierdzać? Jakie certyfikaty zdobywać?

Szukając odpowiedzi na tak postawione pytania, warto zauważyć, że w pierwszych miesiącach 2020 roku miało miejsce ważne wydarzenie. Do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) wpisano nowe kwalifikacje rynkowe. Wśród nich, po raz pierwszy znalazły się kwalifikacje włączone przez ministra finansów, a związane z rachunkowością i zarzadzaniem procesami płacowymi. Ich inicjatorem i autorem wniosków jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (SKwP). Akceptacja resortu finansów poprzedzona została aprobatą uczestników konsultacji społecznych, ekspertów oraz Rady Interesariuszy.

UWAGA!

Do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK), obwieszczeniem ministra finansów z 27 lutego 2020 r., włączone zostały ważne dla polskich księgowych cztery, zgłoszone przez Stowarzyszenie, kwalifikacje rynkowe:

- wspomaganie obsługi procesów księgowych (M.P. poz. 294),

- obsługa procesów księgowych (M.P. poz. 287),

- zarządzanie procesami księgowymi (M.P. poz. 296),

- zarządzanie procesami płacowymi (M.P. poz. 295).

Wcześniej do ZSK (także z inicjatywy SKwP), decyzją ministra rodziny, pracy i polityki społecznej z 12 grudnia 2018 r., została wpisana kwalifikacja rynkowa „Zarządzanie obsługą spraw kadrowych". Natomiast 12 marca 2019 r. Stowarzyszenie Księgowych w Polsce otrzymało uprawnienie do jej certyfikowania,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11698

Wydanie: 11698

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament