Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Maseczki są pierwszą i skuteczną linią obrony

01 lipca 2020 | Kultura | Paweł Łepkowski

Stały się trwałym elementem krajobrazu otaczającego nas świata. Ale czy rzeczywiście skutecznie chronią nas przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2?

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom Zakaźnym (CDC) potwierdziło wysoką skuteczność prewencyjną maseczek zasłaniających nos i usta. Po przeanalizowaniu milionów CDC nadal zdecydowanie zaleca, aby wszyscy nosili maski w miejscach publicznych. Przyjmuje się przy tym zasadę, że lepsza jest jakakolwiek maska niż żadna.

Od razu pojawiły się osoby, które uważają, że nakaz zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych stanowi naruszenie ich praw obywatelskich. Poza tym podkreślają, że koronawirusy mają od 80 do 120 nm średnicy, podczas gdy przestrzenie między wiązaniami włókien materiału są znacznie większe. Jak zatem mogą chronić?

Jednak nawet...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11698

Wydanie: 11698

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament