Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Magazyny najlepiej znoszą koronawirusa

01 lipca 2020 | Ekonomia i rynek
Akcjonariusze giełdowego MLP Group wyrazili zgodę na emisję akcji na inwestycje oportunistyczne
źródło: materiały prasowe
Akcjonariusze giełdowego MLP Group wyrazili zgodę na emisję akcji na inwestycje oportunistyczne

Ta część rynku nieruchomości relatywnie dobrze radzi sobie ze skutkami pandemii, co nie oznacza, że jest całkowicie odporna na kryzys. ADAM ROGUSKI

 

W Polsce deweloperzy wybudowali 19 mln mkw. powierzchni logistyczno-przemysłowych. O tempie rozwoju rynku niech świadczy fakt, że niemal 40 proc. zasobów to budynki, które liczą mniej niż trzy lata.

Podczas gdy w wielu sektorach rynku nieruchomości panuje duża niepewność co do wpływu pandemii, branża magazynowa jest postrzegana jako główna wygrana sytuacji. Czy słusznie?

Motorem e-commerce

Renata Osiecka, partner zarządzająca w AXI IMMO, zgadza się, że ostatnie trzy miesiące świadczą o tym, że rynek magazynowy najlepiej poradził sobie ze skutkami pandemii.

– W czasie Covid-19 sektor ten zanotował najmniejsze wahania w prowadzeniu działalności operacyjnej klientów. Kluczowym trendem, który zaobserwowaliśmy, była z pewnością dywersyfikacja kanałów sprzedaży, tj. przejście z tradycyjnego modelu na zwiększenie zainteresowania handlem w internecie. Firmy, które do tej pory nie miały zorganizowanego kanału sprzedaży online, szybko zaczęły tworzyć strategie rozwoju w tym zakresie. Sytuacja ta w perspektywie średnio i długoterminowej wpłynie z korzyścią na większe zapotrzebowanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11698

Wydanie: 11698

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament