Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ostre zawirowania na rynku aptek

01 lipca 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

W marcu Polacy rzucili się na zakupy, nabywając na zapas lekarstwa i środki dezynfekujące. W kwietniu i maju sytuacja zmieniła się diametralnie. Nie jest pewne, czy cały 2020 r. branża zakończy wzrostem. KATARZYNA KUCHARCZYK

 

Epidemia nie odwróciła na razie wieloletniego trendu wzrostowego na rynku aptecznym, mierzonego wartością sprzedaży. Ale przyszłość tego trendu jest niepewna.

– Bardzo wiele zależy od wyników na rynku w czerwcu (do połowy czerwca nadal są dwucyfrowe spadki sprzedaży w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym roku) i lipcu – komentuje Jarosław Frąckowiak, prezes firmy konsultingowo-badawczej PEX PharmaSequence.

Górka topnieje

Pandemia spowodowała w marcu panikę zakupową. Przełożyło się to na znaczący wzrost obrotu aptek (i niewielki marży na sprzedaży), ale ten stan nie utrzymał się długo. Przymusowe odosobnienie sprzyjało spadkowi także innych niż Covid-19 infekcji, zmniejszeniem poziomu alergii, liczby wypadków, zawieszeniem zabiegów medycznych i drastycznym zmniejszeniem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11698

Wydanie: 11698

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament