Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niektórzy przedsiębiorcy jak konsumenci

01 lipca 2020 | Rachunkowość | Rafał Szymański Alicja Szyrner

Dodatkowe uprawnienia od 2021 r. uzyskają przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczych Będą mogli być traktowani jak konsumenci.

Na podstawie ustawy z 31 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych do Kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta, zostały dodane przepisy, na podstawie których przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą będą objęci ochroną przewidzianą dla konsumentów w zakresie stosowania klauzul abuzywnych, rękojmi za wady towarów oraz prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność będzie traktowany tak jak konsument w przypadku zawierania przez niego umów nieposiadających dla niego charakteru zawodowego, tj. takich, które zawierać będzie poza dokonywanymi codziennie czynnościami wynikającymi z przedmiotu działalności gospodarczej.

Na podstawie przedstawionych wyżej zmian, wszystkie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które zawrą umowę nieposiadającą dla nich charakteru zawodowego, ocenianego pod kątem przedmiotu wykonywanej przez nią działalności, będą korzystały z ochrony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11698

Wydanie: 11698

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament