Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Postojowe niezależne od humoru szefa

01 lipca 2020 | Prawo co dnia | Zofia Brzezińska

Zatrudnieni na umowy o dzieło lub zlecenia mogą samodzielnie wystąpić o należne im pieniądze do ZUS. Nie unikną jednak rozmowy z przełożonym.

Tarcza 4.0, czyli kolejny już pomysł rządu na wsparcie pogrążonych w kryzysie Polaków, znów porusza temat postojowego i wprowadza pewną innowację. Otóż do tej pory osoby zatrudnione na podstawie umowy o dzieło lub zlecenia, aby otrzymać zapomogę finansową od ZUS, musiały złożyć wniosek podpisany przez zamawiającego lub zleceniodawcę. Dla niektórych stanowiło to problem, gdyż ich zwierzchnicy – z różnych przyczyn – notorycznie opóźniali się lub wręcz odmawiali złożenia podpisu pod wnioskiem. Był to szczególnie problem dla osób pracujących dla więcej niż jednego zleceniodawcy lub zamawiającego. W ich bowiem wypadku konieczne było uzyskanie odrębnego, podpisanego wniosku dla każdej umowy.

Teraz można już samodzielnie

Nowa ustawa pochyla się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11698

Wydanie: 11698

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament