Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polskie firmy wyróżniają się na arenie międzynarodowej

24 czerwca 2022 | Polska Kosmiczna + Komunikaty

|Branża kosmiczna to jeden z najbardziej perspektywicznych obszarów gospodarki. W 2020 roku sektor ten osiągnął wartość 447 mld do. w skali globalnej, a więc o ponad połowę więcej niż dekadę wcześniej. Te dane wskazują, jak dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne rozwiązania z zakresu technologii kosmicznych.

Prężnie rozwija się także rodzimy rynek. Według analizy Polskiej Agencji Kosmicznej polski sektor współtworzy już 331 firm i organizacji, zatrudniających łącznie ok. 11,6 tys. specjalistów. Impulsem do rozwoju dla wielu z nich było przystąpienie Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej, którego dziesięciolecie obchodzimy w tym roku. Wartość kontraktów zrealizowanych w tym czasie przez ESA przy współpracy z polskimi firmami to już 140 mln euro i wiele wskazuje na to, że kolejne lata będą umacniać pozycję rodzimych przedsiębiorstw w łańcuchu dostaw międzynarodowych projektów kosmicznych.

Doceniani na świecie

W polskim przemyśle kosmicznym za szczególnie rozwojowe obszary wskazuje się szeroko pojętą elektronikę oraz rozwój oprogramowania na potrzeby misji kosmicznych. Rozwiązania te oferowane przez polskie firmy, takie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament