Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracujemy nad aktualizacją strategii

24 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | Jeremi Jędrzejkowski
autor zdjęcia: PKN Orlen tv
źródło: Nieznane

Będziemy musieli uwzględnić zmiany związane na przykład z przyspieszeniem dekarbonizacji energetyki oraz rozwoju technologii w energetyce wiatrowej i słonecznej, zielonym wodorze czy paliwach syntetycznych – mówi Karol Wolff, dyrektor biura strategii i projektów strategicznych PKN Orlen.

W ostatnim czasie mamy ostre zawirowania, które zmieniają otoczenie biznesowe – to pandemia oraz napaść Rosji na Ukrainę. Obydwa wydarzenia, choć w inny sposób, wpłynęły na globalną gospodarkę czy problemy z łańcuchami dostaw. W jaki sposób wydarzenia te odbijają się na realizacji strategii Orlenu?

Na strategię Grupy Orlen patrzymy z perspektywy długoterminowej, 10–15 lat. W tym ujęciu trendy, które obserwowaliśmy do tej pory, związane z dekarbonizacją energetyki, przechodzeniem na nowe technologie – takie jak energetyka wiatrowa czy fotowoltaika – właściwie nie spowalniają, ale wręcz przyspieszają. Jeśli mówimy o rozwoju technologii związanych np. z zielonym wodorem, paliwami syntetycznymi czy o projektach dekarbonizacyjnych, to te działania są coraz bardziej priorytetowe zarówno na agendach międzynarodowych koncernów, jak i regulatorów czy prawodawców,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament