Pracujemy nad aktualizacją strategii
Będziemy musieli uwzględnić zmiany związane na przykład z przyspieszeniem dekarbonizacji energetyki oraz rozwoju technologii w energetyce wiatrowej i słonecznej, zielonym wodorze czy paliwach syntetycznych – mówi Karol Wolff, dyrektor biura strategii i projektów strategicznych PKN Orlen.
W ostatnim czasie mamy ostre zawirowania, które zmieniają otoczenie biznesowe – to pandemia oraz napaść Rosji na Ukrainę. Obydwa wydarzenia, choć w inny sposób, wpłynęły na globalną gospodarkę czy problemy z łańcuchami dostaw. W jaki sposób wydarzenia te odbijają się na realizacji strategii Orlenu?
Na strategię Grupy Orlen patrzymy z perspektywy długoterminowej, 10–15 lat. W tym ujęciu trendy, które obserwowaliśmy do tej pory, związane z dekarbonizacją energetyki, przechodzeniem na nowe technologie – takie jak energetyka wiatrowa czy fotowoltaika – właściwie nie spowalniają, ale wręcz przyspieszają. Jeśli mówimy o rozwoju technologii związanych np. z zielonym wodorem, paliwami syntetycznymi czy o projektach dekarbonizacyjnych, to te działania są coraz bardziej priorytetowe zarówno na agendach międzynarodowych koncernów, jak i regulatorów czy prawodawców,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta