Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kluczowe umiejętności

24 czerwca 2022 | Polska Kosmiczna + Komunikaty

Przystąpienie w 2012 r. Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) to historyczny krok, który zapoczątkował dynamiczny rozwój technologiczny rodzimej branży kosmicznej. W tworzeniu rozwiązań dla tego sektora ogromny wkład mają polskie firmy.

Z raportu „Kosmos 2022” przygotowanego przez Fundację Startup Poland wynika, że w przeciągu ostatniej dekady liczba polskich firm zarejestrowanych na portalu przetargowym ESA EMITS wzrosła ośmiokrotnie, osiągając w 2021 r. poziom prawie 500 przedsiębiorstw. Biznesy funkcjonujące w branży kosmicznej można podzielić na dwie grupy – w zależności od obszaru działalności.

Obszar upstream obejmuje technologie, które są wysyłane w przestrzeń kosmiczną – satelity, sondy, instrumenty. Z kolei obszar downstream to rozwiązania oraz dane pochodzące z kosmosu, tworzące produkty do użytku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament