Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gdynia centrum debaty o gospodarce

24 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | Jeremi Jędrzejkowski
Laureaci tegorocznych Nagród Gospodarczych Forum Wizja Rozwoju
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Nieznane
Laureaci tegorocznych Nagród Gospodarczych Forum Wizja Rozwoju

Osią debat na V Forum Wizja Rozwoju było szeroko pojęte bezpieczeństwo w kontekście wojny w Ukrainie. Dyskusje dotyczyły także transformacji energetycznej, finansów, sytuacji na rynku pracy czy innowacji.

– Dwa lata pandemii, a teraz wojna w Ukrainie, zachwiały gospodarką naszą i europejską. Nie zmieniamy jednak celu, do jakiego chcemy dążyć. Różnica jest taka, że teraz potrzebujemy o wiele więcej wysiłku. Modernizacja polskiej gospodarki, jej odbudowa i przebudowa tak, by była bardziej odporna na kolejne kryzysy, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego, deglomeracja i wykorzystanie Polski lokalnej to kluczowe wyzwania, które stoi przed naszą ojczyzną – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas inauguracji V Forum Wizja Rozwoju, które odbyło się tradycyjnie w Gdyni.

Nie stać nas na spowolnienie

– Wczoraj wydawało się, że czas nas jeszcze nie goni. Dziś wiemy, że od szybkości działań zależy nasza suwerenność. Nie stać nas na spowolnienie, przyspieszenie jest kwestią naszego być albo nie być. Musimy jednak odpowiadać na wyzwania z rozwagą. Jeśli transformacja energetyczna – to sprawiedliwa. Jeśli rezygnacja z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament