Kosmiczne projekty nie tylko dla kosmosu
W eksploracji przestrzeni kosmicznej uczestniczą już nie tylko agencje kosmiczne i czołowe koncerny, lecz także mniejsze firmy i start-upy, których również w Polsce wciąż przybywa. A ich pomysły są wykorzystywane w „ziemskiej” działalności.
Creotech Instruments to polska firma produkująca i dostarczająca na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii.
Przeprowadziła projekt wdrożenia jednego z pięciu repozytoriów platformy gromadzącej dane satelitarne, co pozycjonuje Creotech w gronie kilkunastu firm na świecie zdolnych oferować mikrosatelity i całe konstelacje mikrosatelitarne dostosowane do szczególnych potrzeb klienta.
Za swoją działalność Creotech Instruments został na wiosnę wyróżniony nagrodą „Kosmiczna firma roku” w konkursie Agencji Rozwoju Przemysłu SA „Konstelacje ARP 2022”.
Jego ideą jest wyróżnienie osób fizycznych i prawnych bądź instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych, a także osiągnięcia naukowe, jak i biznesowe oraz ich wpływ na wizerunek sektora kosmicznego w Polsce i w Europie.
Rozwiązań, które mogą zaistnieć w sektorze kosmicznym, jest w naszym kraju dużo. To zarówno przemysł 4.0, robotyka, małe satelity,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta