Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kosmiczne projekty nie tylko dla kosmosu

24 czerwca 2022 | Polska Kosmiczna + Komunikaty

W eksploracji przestrzeni kosmicznej uczestniczą już nie tylko agencje kosmiczne i czołowe koncerny, lecz także mniejsze firmy i start-upy, których również w Polsce wciąż przybywa. A ich pomysły są wykorzystywane w „ziemskiej” działalności.

Creotech Instruments to polska firma produkująca i dostarczająca na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii.

Przeprowadziła projekt wdrożenia jednego z pięciu repozytoriów platformy gromadzącej dane satelitarne, co pozycjonuje Creotech w gronie kilkunastu firm na świecie zdolnych oferować mikrosatelity i całe konstelacje mikrosatelitarne dostosowane do szczególnych potrzeb klienta.

Za swoją działalność Creotech Instruments został na wiosnę wyróżniony nagrodą „Kosmiczna firma roku” w konkursie Agencji Rozwoju Przemysłu SA „Konstelacje ARP 2022”.

Jego ideą jest wyróżnienie osób fizycznych i prawnych bądź instytucji, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwijania i promowania polskiego sektora technologii kosmicznych, a także osiągnięcia naukowe, jak i biznesowe oraz ich wpływ na wizerunek sektora kosmicznego w Polsce i w Europie.

Rozwiązań, które mogą zaistnieć w sektorze kosmicznym, jest w naszym kraju dużo. To zarówno przemysł 4.0, robotyka, małe satelity,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament