Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Opozycja musi grać na Dudę

24 czerwca 2022 | Komentarze | Michał Szułdrzyński

Choć notowania prezydenta Andrzeja Dudy po wybuchu wojny w Ukrainie były bardzo wysokie, to szczegółowe badania pokazują, że i tak dostał rykoszetem wskutek politycznej polaryzacji.

Wśród wyborców partii opozycyjnych ani jeden badany nie stwierdził, że Andrzej Duda jest wybitnym mężem stanu. A niemal 80 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej uważa, że jest jedynie wykonawcą politycznej woli partii rządzącej. 16 proc. zaś spośród tych, którzy deklarują się jako wyborcy KO, uważa, że to polityk, któremu nie udało się zbudować autorytetu właściwego głowie państwa. Podobnie wygląda rozkład ocen w elektoratach innych partii opozycyjnych. Na odpowiedź, że Andrzej Duda jest mężem stanu, nie wskazał żaden z badanych wyborców, którzy w 2019 r. oddali głos na Lewicę, PSL czy nawet Konfederację.

Większy pluralizm...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament