Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Agencje zatrudnienia ruszyły po Uzbeków

24 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Nieznane

Tej jesieni w fabrykach i magazynach pojawią się setki pracowników z Azji, którymi firmy próbują wypełnić wakaty po ukraińskich mężczyznach.

– Pracodawcy pogodzili się już z tym, że Ukraińcy jeszcze długo nie wrócą – twierdzi Anna Dzhobolda, dyrektorka departamentu rekrutacji międzynarodowych w agencji zatrudnienia Gremi Personal. Firma, która dotychczas specjalizowała się w zatrudnianiu Ukraińców, od kilku miesięcy intensywnie rekrutuje pracowników z Azji, w tym z dawnych postsowieckich republik. Teraz czeka na przyjazd 900 migrantów zarobkowych, m.in. Kazachów, Uzbeków i Tadżyków. – Wyraźnie zaczęło rosnąć zapotrzebowanie na tych pracowników, więc zaczynamy rekrutację kolejnych 600 nowych osób – dodaje Dzhobolda.

Pomimo dużej otwartości firm na zatrudnienie ukraińskich kobiet wielu pracodawców mocno odczuwa niedobór mężczyzn. Już nie tylko firmy budowlane i przewozowe, ale także fabryki i centra logistyczne coraz częściej pytają o pracowników z innych, bardziej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament