Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

BAT: Lepsze jutro w praktyce

24 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Asli Ertonguc general manager BAT na Polskę i kraje bałtyckie
autor zdjęcia: M. Grzelak
źródło: Nieznane
Asli Ertonguc general manager BAT na Polskę i kraje bałtyckie

Zaproponowanie konsumentom szerokiej gamy produktów mniej szkodliwych od tradycyjnych papierosów (1) zakłada strategia „A Better Tomorrow”, czyli „lepszego jutra” wprowadzona przez British American Tobacco (BAT), jeden z dwóch największych koncernów tytoniowych na świecie. Pozostałymi filarami tej strategii są: dążenie do neutralności klimatycznej w 2030 r. oraz realizacja celów społecznych, ujętych w tzw. wskaźnikach ESG (ang. Environmental, Social Responsibility, Corporate Governance).

Strategię „A Better Tomorrow”(„lepszego jutra”) BAT działający w Polsce od 30 lat ogłosił w 2020 r., na chwilę przed wybuchem pandemii. To złożony, długofalowy plan, spinający liczne działania firmy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– Naszym celem jest zwiększenie przychodów z produktów alternatywnych dla tradycyjnych wyrobów nikotynowych, a tym samym ograniczenie wpływu naszej działalności na zdrowie i otoczenie, mówi Asli Ertonguc, general manager BAT na Polskę i kraje bałtyckie.

Konsumenci powinni mieć wybór

BAT wciąż poszerza gamę gruntownie przebadanych produktów nikotynowych o obniżonym ryzyku, do których zaliczane są papierosy elektroniczne, urządzenia do podgrzewania tytoniu i doustne saszetki nikotynowe. Warto wspomnieć, że e-papierosy zostały uznane przez międzynarodowe instytucje zdrowia publicznego (jak choćby brytyjską Public Health England) za mniej szkodliwe od tradycyjnych papierosów o około 95 proc. Jednym z założeń „lepszego jutra” jest umożliwienie dokonywania świadomych wyborów przez dojrzałych, pełnoletnich konsumentów, przy uwzględnieniu możliwości, które firma chce oferować swoim klientom.

– Dzięki kompleksowym analizom laboratoryjnym możemy proponować produkty o mniejszej szkodliwości dla palaczy, jak np. e-papierosy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament