Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Wiele się dzieje w przestrzeni

24 czerwca 2022 | Polska Kosmiczna + Komunikaty

Spotkanie Rady Ministerialnej Europejskiej Agencji Kosmicznej, podczas którego zapadną ważne decyzje, przyjęcie długo oczekiwanego Krajowego Programu Kosmicznego w Polsce, międzynarodowe przygotowania do wysłania ludzi na Księżyc, w tym pierwszej kobiety – wiele się wydarzy w tym sektorze w najbliższym czasie. Eksperci prognozują, że decyzje, które zapadną, mogą otworzyć nowe możliwości przed branżą kosmiczną.

W listopadzie odbędzie się ważne branżowe spotkanie, które będzie miało kolosalne zna-czenie dla branży kosmicznej w kraju i w Europie – zbierze się wtedy Rada Ministerialna ESA. To podczas tego spotkania zapadną kluczowe decyzje w sprawie programów kosmicz-nych agencji, jej budżetu oraz przyszłości.

– Patrząc na branżę kosmiczną w ujęciu globalnym, ogromne zainteresowanie budzą zarów-no działania Unii Europejskiej, jak i wyniki Rady Ministerialnej ESA. Podczas rady członkowie (w tym Polska) zadeklarują swój udział finansowy w programach ESA. Aby polski sektor ko-smiczny mógł nadal się rozwijać,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament