KGHM zmierza w kierunku atomu
Koncern uważa, że nie należy brać pod uwagę unijnych wątpliwości dotyczących energetyki jądrowej, tylko trzeba konsekwentnie pracować nad polskimi projektami w tym zakresie.
Zadaniem każdego prezesa firmy, każdego zarządu jest to, żeby dbać o to, co dzieje się dzisiaj: o produkcję, rozwój, o bieżący rynek. Ale musimy także myśleć strategicznie. Takim absolutnie strategicznym projektem – i to w kontekście całego polskiego przemysłu energochłonnego – jest energia atomowa – uważa Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.
Stabilne zasilanie
– Widzimy ogromne potrzeby, mamy ogromny rynek nie tylko przemysłowy, ale także rynek konsumenta indywidualnego w kontekście dostarczania energii elektrycznej dla miast czy energii cieplnej. Czy to właśnie energia jądrowa, wytwarzana zarówno w dużych, jak i małych reaktorach jądrowych (SMR) może stanowić o zmianie w wytwarzaniu energii dla przemysłu? Czy może stanowić o zmianie dla Europy w kontekście obecnego kryzysu dotyczącego paliw kopalnych? Wszystko zależy od tego, jak się rozwinie sytuacja także w kontekście myślenia naszych struktur europejskich o tej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta