Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

KGHM zmierza w kierunku atomu

24 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | rp.pl
Na Kongresie 590 spółki Skarbu Państwa mówiły o konieczności inwestowania w atom
autor zdjęcia: r.gardziński
źródło: Nieznane
Na Kongresie 590 spółki Skarbu Państwa mówiły o konieczności inwestowania w atom

Koncern uważa, że nie należy brać pod uwagę unijnych wątpliwości dotyczących energetyki jądrowej, tylko trzeba konsekwentnie pracować nad polskimi projektami w tym zakresie.

Zadaniem każdego prezesa firmy, każdego zarządu jest to, żeby dbać o to, co dzieje się dzisiaj: o produkcję, rozwój, o bieżący rynek. Ale musimy także myśleć strategicznie. Takim absolutnie strategicznym projektem – i to w kontekście całego polskiego przemysłu energochłonnego – jest energia atomowa – uważa Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź.

Stabilne zasilanie

– Widzimy ogromne potrzeby, mamy ogromny rynek nie tylko przemysłowy, ale także rynek konsumenta indywidualnego w kontekście dostarczania energii elektrycznej dla miast czy energii cieplnej. Czy to właśnie energia jądrowa, wytwarzana zarówno w dużych, jak i małych reaktorach jądrowych (SMR) może stanowić o zmianie w wytwarzaniu energii dla przemysłu? Czy może stanowić o zmianie dla Europy w kontekście obecnego kryzysu dotyczącego paliw kopalnych? Wszystko zależy od tego, jak się rozwinie sytuacja także w kontekście myślenia naszych struktur europejskich o tej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament