Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska ciągle atrakcyjna dla inwestorów

24 czerwca 2022 | Ekonomia i rynek | Jeremi Jędrzejkowski
Paneliści wskazywali atuty Polski jako miejsca do inwestowania
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Nieznane
Paneliści wskazywali atuty Polski jako miejsca do inwestowania

Najlepszymi ambasadorami kolejnych inwestycji są przedsiębiorcy zagraniczni, którzy już u nas zainwestowali, mówili eksperci.

Polska jest liderem w regionie w zakresie bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Mamy dobrze wykształconych i otwartych na innowacje pracowników, którzy są magnesem dla zagranicznych inwestorów. O szansach naszego kraju na przyciągnięcie kolejnych inwestycji dyskutowali uczestnicy debaty „Czy Polska jest dobrym miejscem dla inwestycji? Bezpieczeństwo finansowe i inwestycyjne”, która odbyła się w trakcie Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Atuty Polski

Cezariusz Lesisz, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), mówił o tym, co przesądza o decyzjach inwestycyjnych podmiotów zagranicznych. – Przedsiębiorstwa zagraniczne patrzą na wiele czynników. Po transformacji, którą przeszliśmy w latach 90., dzisiaj Polska jest postrzegana jako kraj bardzo stabilny, zrównoważony. Mamy demokrację, stabilny system polityczny, finansowy i bankowy – mówił Cezariusz Lesisz. – Każdy z tych elementów wpływa na to, że w ocenie inwestorów jesteśmy wiarygodni, i powoduje, że Polska jest wybierana jako główny kraj dla inwestycji. Oczywiście nasze oczekiwanie jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12300

Wydanie: 12300

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament