Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ekspansja na rynku wód

04 października 2003 | Ekonomia | LO
źródło: Fotoarchiwum

Michał Bożek zaczynał z kilkoma pracownikami, dziś zatrudnia ich ponad dziewięciuset

Ekspansja na rynku wód

- Lubię sam wszystkiego dopilnować, chociaż kadra kierownicza ma dużą samodzielność i jasno sprecyzowane obowiązki - mówi Michał Bożek, właściciel Wytwórni Naturalnych Wód Mineralnych Ustronianka.

FOT. RAFAŁ KLIMKIEWICZ

LIDIA OKTABA

W podcieszyńskim Ustroniu, w dzielnicy Jelenica, powstał nowy zakład, który będzie wytwarzał wodę mineralną i soki owocowe. Jego budowa - kosztem ponad 20 mln zł - to spełnienie wieloletnich marzeń Michała Bożka, właściciela Wytwórni Naturalnych Wód Mineralnych Ustronianka.

Zakład mieści się na wzgórzu, z którego widać budynki sanatoryjne, pensjonaty i reprezentacyjny "Belweder", usytuowane po drugiej stronie przecinającej Ustronie Wisły. Ze wzgórza trzeba było wywieźć tysiące ton ziemi, żeby zrobić tarasy pod nowoczesne hale produkcyjne, a także magazyny i podjazdy dla stu firmowych samochodów dostawczych. Wybudowano również kilkusetmetrowy rurociąg, którym będzie dostarczana woda ze źródeł z niżej położonego zakładu. To obniży koszty produkcji, więc i zwiększy konkurencyjność firmy. Włoscy specjaliści zmontowali linię produkcyjną do rozlewu wód wartą 16 mln zł, o wydajności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3043

Spis treści
Zamów abonament