Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy

04 października 2003 | Ekonomia | DE

MEDIA TECHNOLOGIE

Belgacom na sprzedaż

W przyszłym roku w ofercie publicznej będą sprzedawane akcje belgijskiego operatora telekomunikacyjnego Belgacom. Zaakceptowany przez rząd plan prywatyzacji przewiduje, że spółka będzie mogła odkupić od mniejszościowych udziałowców (SBC Communications, Singapore Telecommunications, TDC) ich akcje o wartości 1,3 mld euro. Państwo nie zamierza zmniejszyć swojego pakietu (50 proc. plus jedna akcja). Sprzedaż akcji Belgacomu będzie trzecią pierwotną ofertą na rynkach europejskich ogłoszoną w tym tygodniu. Takie plany wobec niemieckiego Postbanku ujawnił jego właściciel Deutsche Post oraz Grohe, producent sprzętu łazienkowego i kuchennego. Analitycy oszacowali, że Singapore Telecommunications za swój 12,15-proc. pakiet akcji Belgacomu może uzyskać 1,77 mld dolarów singapurskich (1,02 mld USD), a zapłacił za te udziały 930 mln dolarów singapurskich. (AFP, Financial Times, W.Z.)

Nintendo - pierwsze straty w historii

Japoński koncern Nintendo, producent gier wideo, poinformował w piątek, że pierwszy raz w historii może odnotować straty z powodu ostrego wzrostu wartości jena wobec dolara i gorszej sprzedaży konsoli GameCube. Straty największego na świecie dostawcy przenośnych gier wideo w okresie sześciu miesięcy, do 30 września, wyniosą najpewniej 3 mld jenów (27 mln dolarów). W maju firma zakładała, że w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3043

Spis treści
Zamów abonament