Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozważny i romantyczna

04 października 2003 | Sport | PW
źródło: Nieznane

Żużlowe mistrzostwa świata Pod rządami Anglików z firmy BSI Polska traci na znaczeniu

Rozważny i romantyczna

  • Turniej w łodzi

FOT. WITOLD BRODA

PAWEŁ WILKOWICZ

Cztery lata temu angielska firma Benfield Sports International (BSI), specjalizująca się w doradztwie i marketingu sportowym, kupiła od Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) prawa do cyklu Grand Prix na żużlu, z zamiarem uczynienia z niego drugiej Formuły 1 - z eliminacjami na kilku kontynentach, tłumami kibiców na stadionach, kolorowym spektaklem świetnie sprzedającym się w telewizji. Plan udał się połowicznie, bo zmiany wprowadzone przez Anglików przeobraziły żużel z prowincjonalnego sportu w jeden z najlepiej opakowanych towarów na rynku praw telewizyjnych, ale jednocześnie okazało się, iż chętni do organizowania turniejów - zwłaszcza poza Europą - wcale nie pchają się drzwiami i oknami.

Ten brak zainteresowania działał na korzyść polskich kandydatów do organizacji Grand Prix. BSI wiedziało, że nawet jeśli pogoń za wielkimi zyskami w Australii, Azji czy USA się nie powiedzie, może liczyć na mniejsze, ale pewne pieniądze w Polsce. Dlatego w kalendarzach układanych przez Anglików zawsze było miejsce dla polskich turniejów. Jednak - jak to często bywa w małżeństwach z rozsądku - szczęśliwych chwil było w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3043

Spis treści
Zamów abonament