Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Obraz miesiąca; Listy do rzeczy; Bestsellery; Nowości wydawnicze

04 października 2003 | Książki | PD

  • Obraz miesiąca
  • Listy do rzeczy
  • Bestsellery
  • Nowości wydawnicze

OBRAZ MIESIĄCA WRZESIEŃ 2003

- Według badań Biblioteki Narodowej w 2002 roku ukazało się 19 246 nowych tytułów w łącznym nakładzie 67,6 mln egz. Liczby te wynikają z informacji (i egzemplarzy obowiązkowych) nadsyłanych przez wydawców do narodowej książnicy i z powodu niedopełniania przez wielu edytorów obowiązków ustawowych są one - jak twierdzi Michał Jagiełło, dyrektor BN - zaniżone o około 20 proc. w stosunku do stanu faktycznego.

- Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w nowym statucie Ministerstwa Kultury nie został uwzględniony Departament Książki. Potwierdziły się też informacje o utworzeniu do końca tego roku Instytutu Książki - na bazie krakowskiego oddziału Instytutu Adama Mickiewicza.

- 14. Krajowe Targi Książki w Warszawie zgromadziły 107 wystawców i 14 tys. czytelników. Gościem honorowym była Biblioteka Narodowa, która obchodzi w tym roku jubileusz 75-lecia, odbyło się 130 imprez towarzyszących, ale wielu uczestników miało poczucie niedosytu.

- Jako sukces oceniono udział Polski jako gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki w G?teborgu. W programie "Polen i fokus", zorganizowanym przez IAM, wzięło udział 18 wydawnictw i 14...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3043

Spis treści
Zamów abonament