Dom eksperymentalny
Projektantka – zgodnie z zaleceniem gospodarzy – miała unikać modnych rozwiązań, które ich zdaniem z wnętrza czynią „laboratorium stalowo-szklane”. Zażyczyli sobie „lekkiej i miękkiej formy”. Tylko co to miało znaczyć?
Wojciech Dubielski, dyrektor zarządzający Agencji Ochrony Skorpion, wraz z żoną Izabelą dał wolną rękę młodej projektantce i absolwentce Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Małgorzacie Ewie Czerczak, właścicielce firmy Mec Interiors. Małgorzata stworzyła wnętrze, jak je nazywa, „eksperymentalne”. 160 mkw. jednopiętrowego domu to połączenie rozwiązań, zdawałoby się, niekompatybilnych. Każde z pięciu pomieszczeń jest inne, trzy łazienki różnią się od siebie kolorystyką i wyposażeniem, a wraz z wejściem na piętro wchodzi się w inne światy. – Jednak do każdego miniświata przechodzi się łagodnie dzięki temu, co nazywam łącznikami. Sprawiają one, że to, co teoretycznie się wyklucza, współgra. Na tym właśnie polega moje eksperymentowanie – opowiada projektantka. Oczywiście każdy eksperyment konsultowany był z gospodarzami.
Pierwszym,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta