Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kto może odliczyć wartość zakupu nowych technologii

23 kwietnia 2009 | Gazeta prawa i podatków | Konrad Piłat

Nie trzeba wytwarzać wyjątkowo nowoczesnych produktów, aby skorzystać z ulgi na zakup nowych technologii. Wystarczy zainstalować odpowiedni system komputerowy wspomagający zarządzanie firmą

Przedsiębiorcy mają szanse zmniejszyć swoją podstawę opodatkowania, odliczając wydatki poniesione na nabycie nowych technologii.

Chodzi o wiedzę technologiczną w postaci wartości niematerialnych i prawnych, w szczególności wyniki badań i prac rozwojowych, która umożliwia wytwarzanie nowych lub udoskonalonych wyrobów albo usług i która nie jest stosowana na świecie przez okres dłuższy niż ostatnich pięć lat. Spełnienie tych warunków musi być potwierdzone opinią niezależnej od podatnika jednostki naukowej w rozumieniu ustawy z 8 października 2004 r. o zasadach finansowania nauki (DzU nr 238, poz. 2390 ze zm.).

Przez nabycie nowej technologii rozumie się nabycie praw do wiedzy technologicznej w drodze umowy o ich przeniesienie oraz korzystanie z tych praw.

Od jakiej kwoty

Podstawą ustalenia wielkości odliczenia jest kwota wydatków poniesionych przez podatnika na nabycie nowej technologii, uwzględnionych w wartości początkowej w części, w jakiej została zapłacona podmiotowi uprawnionemu w roku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8300

Spis treści
Zamów abonament