Duża oferta, ceny poniżej średniej w mieście
Po prawej stronie Wisły najtaniej można kupić mieszkanie w Wesołej i Rembertowie – niewiele ponad 6 tys. zł za mkw. Rekordy cenowe bije Saska Kępa ze stawkami ponad 10 tys. zł za mkw.
Rz: Ile mieszkań jest do kupienia dziś w omawianych dzielnicach?
Maciej Dymkowski, prezes zarządu portalu Tabelaofert.pl: Zdecydowanie największy wybór mamy na Białołęce. Decydując się na zakup lokalu w tej lokalizacji, możemy wybierać spośród około 1,5 tys. mieszkań. Znaczenie Białołęki na mieszkaniowej mapie stolicy utrzymuje się na podobnym poziomie co jesienią ubiegłego roku. Dziś Białołęka znajduje się na drugiej pozycji, z udziałem w podaży na poziomie ponad 13 proc. Wyprzedza ją tylko Wilanów.
Na brak mieszkań nie można również narzekać na Pradze-Południe. Osoby zainteresowane zakupem w tej dzielnicy mają do wyboru ponad tysiąc lokali.
Mniej mieszkań – ponad 300 – dostępnych jest na Targówku. Praga-Północ odstaje już dość wyraźnie – kupić tu możemy ponad 200 lokali. Rembertów, Wawer, Wesoła oraz prestiżowa Saska Kępa to lokalizacje, w których wybór jest ograniczony i zamyka się liczbą około 100 nowych mieszkań dla każdej z tych dzielnic.
Jaki procent mieszkań jest gotowy?
Ogółem po prawej stronie Wisły gotowa jest jedna trzecia lokali, które są już zbudowane i pozostają w sprzedaży. Najmniej takich mieszkań znajdziemy na Pradze-Południe – jedynie niecałe 5 proc. Zdecydowanie większy wybór mamy na Białołęce, gdzie możemy wprowadzić się natychmiast do około jednej trzeciej lokali. W pozostałych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta