Gortat bez punktów

02 listopada 2009 | Sport | MC

Koszykarze Orlando Magic wygrywają w NBA mecz za meczem, ale Marcin Gortat jest coraz mniej skuteczny.

W piątek (95:85 New Jersey Nets) Polak grał 10 minut i 35 sekund, zdobył dwa punkty (1/1 z gry) i miał trzy zbiórki. W niedzielę (125:116 z Toronto Raptors, także na wyjeździe) przebywał na parkiecie ponad 14 minut. Nie tylko jako środkowy, ale w czwartej kwarcie także na pozycji silnego skrzydłowego, obok Dwighta Howarda, którego z reguły zmienia. Tym razem Gortat nie zdobył punktu (rzucał trzy razy), miał zbiórkę w obronie i asystę.

Już w drugim meczu pierwszej porażki w lidze doznali broniący tytułu LA Lakers 80:94 u siebie z Dallas.Z kompletem zwycięstw pozostawali Orlando i Boston (po 3) oraz Atlanta, Miami, Denver, Phoenix i Oklahoma City (po 2).