Inwazja barbarzyńców

02 listopada 2009 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Marcin Mięciel w dwóch ostatnich meczach zdobył dla Legii cztery gole i jest już najlepszym strzelcem drużyny
autor zdjęcia: Piotr Nowak
źródło: Fotorzepa

Wisła z Legią walczy o mistrzostwo, ich kibice ścigają się w głupocie

„Bracia, słuchajcie, nie wiem jak wy, ale jeśli będzie dzisiaj minuta ciszy, to ja nie zamierzam jej uszanować. Kiedy niedawno zmarł jeden z nas, klub nie wyraził zgody na jego uczczenie” – tak, według portalu legia.com.pl, krzyczał człowiek z megafonem przed meczem kolejki, w którym Legia podejmowała wicelidera Ruch Chorzów. W dniu meczu zmarł Jan Wejchert, jeden ze współwłaścicieli klubu i firmy ITI, z którą część kibiców Legii toczy od czterech lat wojnę.

Kilku „braci” posłuchało swojego przywódcy, przedstawianego zresztą jako zdolny student socjologii. Wychodzące na boisko drużyny powitali okrzykiem „Jeszcze jeden”. Reszta kibiców zareagowała na to buczeniem. Kiedy w ósmej minucie Marcin Mięciel strzelał Ruchowi pierwszego z dwóch goli, trybuny były zajęte przyglądaniem się, jak ochrona wyprowadza z trybun człowieka z megafonem. Próbowało go bronić kilku kolegów, ale większość kibiców pozostała na swoich miejscach.

Być może to znak, że grupa radykałów ostatecznie traci poparcie reszty fanów. W sobotę pokazała, że nie jest godnym partnerem do rozmów. Na hasło „wychodzimy” zareagowała garstka, inni nie chcieli protestować, bo rozumieli zachowanie ochrony.

Legia wygrała z Ruchem 2:0, drugiego gola również strzelił Mięciel. Sebastian Szałachowski opuścił boisko z powodu kontuzji jeszcze w pierwszej...