Polisy klęskowe muszą być powszechne
Nowe ubezpieczenia ułatwią odbudowę po powodzi. Składki ubezpieczeniowe nie będą duże. Nie tylko pieniądze publiczne pomogą poszkodowanym
Na wiosnę Polsce grożą powodzie, a tym samym straty. MSWiA informuje, że w gotowości czeka 110 tys. ratowników Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i 10 tys. żołnierzy. Przygotowano 92 tys. m rękawów przeciwpowodziowych, 1288 łodzi, pontonów i motorówek, 6526 agregatów prądotwórczych i ponad 7,7 mln worków.
Tymczasem zespół przedstawicieli MSWiA, Polskiej Izby Ubezpieczeniowej i rzecznika ubezpieczonych pracuje nad projektem założeń do ustawy o ubezpieczeniach żywiołowych.
– Analizujemy możliwość wprowadzenia powszechnych, ale nieobowiązkowych ubezpieczeń od skutków klęsk. Ich obowiązkowość oznaczałaby system kontroli i kar. Tego chcemy uniknąć. Trudno też...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta