Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Służewiec wyścigowy

27 września 2013 | 100. Wielka Warszawska
Trybunę I zaprojektowano w stylu „morskim”
źródło: Rzeczpospolita
Trybunę I zaprojektowano w stylu „morskim”

Klasa projektów budynków i urządzeń technicznych, solidność wykonania i jakość materiałów wciąż budzą podziw inżynierów. Ruszyła szeroko zakrojona rewitalizacja obiektu.

Wystarczyło oczyścić rowy, kanały i studzienki melioracyjne z zarastających je chwastów oraz uzupełnić brakujące dreny, by system odwadniający na torze wyścigów konnych na Służewcu odzyskał pełną sprawność. Dziś znów, jak w czasach, gdy tor uroczyście otwierano, woda „schodzi" z niego w ok. pół godziny, nawet po sporym deszczu.

– Nasz „zielony tor" pod  względem jakości trawy i jej utrzymania nie ustępuje najlepszym obiektom europejskim  – twierdzi dyrektor „Oddziału Wyścigi Konne Warszawa Służewiec" Totalizatora Sportowego Włodzimierz Bąkowski.

Inżynierowie nadzorujący remonty na Służewcu są pełni uznania dla swych poprzedników. Klasa projektów budynków i urządzeń technicznych, w tym np. nowatorskiej w swoim czasie trzystopniowej stacji pomp, rozplanowanie terenu, solidność wykonania i jakość materiałów użytych do budowy wciąż budzą podziw. W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament