Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

27 września 2013 | Ekonomia

GOSPODARKA

– Sprzyjanie powstawaniu nowych miejsc pracy to podstawowe wyzwanie dla Europy po kryzysie – powiedział prezes NBP Marek Belka w Radiu PiN. Uważa, że przed politykami staje zadanie zbudowania takiego systemu prawnego, który pozwoli na podejmowanie ryzyka przez przedsiębiorców pozwalającego wygrywać na rynku, ale też podnosić się po porażce. Według Belki Europa potrzebuje większej integracji, bo tylko w ten sposób może stać się największym rynkiem świata i narzucać innym reguły gry.

—ak

Transport

- Sebastian Mikosz, prezes  Polskich Linii Lotniczych LOT podał, że po 9 października spółka wystąpi do resortu skarbu o wypłatę drugiej transzy pomocy publicznej. Jakiego konkretnie wsparcia oczekuje nie ujawnił. W grudniu ubiegłego roku przewoźnik otrzymał 400 mln zł w ramach pierwszej transzy pomocy publicznej. W związku z planami irlandzkiej linii Ryanair dotyczącymi rozbudowy siatki połączeń pomiędzy polskimi miastami, PLL LOT chce również zmodyfikować swoją strategię. O tym zarząd spółki będzie musiał wcześniej porozmawiać z Komisją Europejską.

—trf, pap

GOSPODARKA

- Komisja Europejska pozwała Polskę przed Trybunał Sprawiedliwości UE w związku ze stosowaniem obniżonych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament