Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawa zgromadzenia

27 września 2013 | Prawo i praktyka | Marcin Wilczyński

Najnowsze orzecznictwo SN potwierdziło także szerokie kompetencje walnego zgromadzenia. Dotyczy to w szczególności wykonania zawartej umowy o zatrudnienie czy decydowania o wysokości świadczeń pracowników, w tym odpraw dla zarządów spółek

Tym samym rada nadzorcza spółki nie musi zawsze reprezentować pracodawcy we wszystkich sprawach dotyczących umów o zatrudnienie członka zarządu.

Nie tylko rada

Niektóre uprawnienia wolno przekazać innemu organowi spółki, zwłaszcza te związane z wykonaniem zawartej umowy o zatrudnienie. Dlatego należy zaakceptować możliwość występowania walnego zgromadzenia jako reprezentanta pracodawcy przy precyzowaniu warunków wykonania ważnie zawartej przez pracodawcę i pracownika umowy o pracę. Tu należy jednak podkreślić, że umowa powinna być zawarta przez upoważnione do tego podmioty.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby strony umowy upoważniły inny organ spółki (walne zgromadzenie) do podjęcia ostatecznych ustaleń w sprawach związanych z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament