Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy polubili e-bankowość

27 września 2013 | Ekonomia | Monika Sajewicz
Polska w środku europejskiej stawki
źródło: Rzeczpospolita
Polska w środku europejskiej stawki

Już niemal 12 mln osób dokonuje operacji bankowych przez Internet. Tylko od kwietnia do czerwca ta grupa wzrosła o ponad 0,5 mln ludzi.

Na koniec czerwca tego roku liczba użytkowników e-bankowości wynosiła 11,97 mln osób. Było to o ponad 1,2 mln więcej niż rok wcześniej, co oznacza wzrost w ciągu 12 miesięcy o 11,5 proc.

Gonimy najlepszych

Umowy umożliwiające zdalną obsługę kont ma znacznie więcej osób – prawie 21,2 miliona użytkowników – wynika z danych Związku Banków Polskich po drugim kwartale tego roku. Ale prawie połowa z nich nie korzysta z tej możliwości.

Pomimo tego, że coraz chętniej zamiast w bankowych okienkach swoje podstawowe płatności i operacje finansowe załatwiamy przed ekranem komputera, to wciąż daleko nam do internetowych prymusów. W Europie najwięcej użytkowników bankowości internetowej wśród osób powyżej 16. roku życia jest w Finlandii, Szwecji i Danii – wynika z danych Eurostatu.

W...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament