Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zastrzyk finansowy dla Małopolski

27 września 2013 | Ekonomia | Artur Osiecki
Odnowiona synagoga w gminie Dąbrowa Tarnowska, w której powstał Ośrodek Spotkania Kultur. Fot. Jacek Leśniewski
źródło: Rzeczpospolita
Odnowiona synagoga w gminie Dąbrowa Tarnowska, w której powstał Ośrodek Spotkania Kultur. Fot. Jacek Leśniewski

Za pieniądze europejskie województwo zrealizowało wiele inwestycji wcześniej tylko planowanych.

To wiele mówiąca o wpływie unijnych euro na rozwój regionu ocena Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego, za którą kryją się konkretne, dotowane przez Unię Europejską przedsięwzięcia, przynoszące wyższy komfort życia mieszkańcom regionu.

Jednym z takich projektów jest „Inteligentny system sterowania ruchem Regionu Podhalańskiego". W dwóch powiatach: nowotarskim i tatrzańskim, od Chabówki po Zakopane, na drogach krajowych, wojewódzkich oraz powiatowych postawiono ponad 130 elektronicznych urządzeń, ułatwiających podróżowanie mieszkańcom regionu i odwiedzającym go turystom. Urządzenia mierzące natężenie ruchu, kamery i stacje meteorologiczne prowadzą stały monitoring, nieprzerwanie analizując sytuację na drogach. W rezultacie na świetlnych tablicach drogowych pojawiają się na bieżąco informacje o czasie przejazdu na danej trasie. Monitorowane są też drogi w kierunku Chyżnego i Czarnego Dunajca, Krościenka, Szczawnicy, Białki i Bukowiny Tatrzańskiej.

Jak podkreślają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, projekt Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie jest innowacyjnym przedsięwzięciem uwzględniającym najnowsze rozwiązania technologiczne i najnowocześniejsze rozwiązania teleinformatyczne. System jest przyjazny środowisku naturalnemu. Do zasilania akumulatorów wykorzystuje energię słoneczną....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament