Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Policja oddala się od ludzi

27 września 2013 | Życie Warszawy | Marek Kozubal

Niepokojące przymiarki do zmiany systemu patroli w stolicy. A dwie okoliczne gminy tracą komisariaty.

Szef stołecznej policji chce zlikwidować od 1 grudnia dwa komisariaty w Lesznie i Izabelinie. Przeciwko tym zmianom protestują samorządowcy i mieszkańcy. Zapowiadają nawet blokadę lokalnych dróg.

Po likwidacji komisariatu mieszkańcy Leszna będą obsługiwani przez mundurowych z odległego o ok. 13 km Kampinosu, a ci, którzy mieszkają w Izabelinie, przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej w Starych Babicach.

– Policjanci zostaną przeniesieni do tych jednostek, zostaną one wzmocnione – zapewnia nadkom. Ewelina Gromek-Oćwieja, rzecznik Komendy Powiatowej Warszawa Zachód. Dodaje, że w tej chwili komisariaty w Lesznie i Izabelinie nie mają całodobowej służby dyżurnej. To oznacza, że gdy policjanci jadą na interwencję, zamykają komendę. – Komisariat w Kampinosie będzie pracował przez całą dobę – zapewnia.

Przeciw...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament