Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Legendy odczytane na nowo

27 września 2013 | Opera Narodowa | JM

Dni Sztuki Tańca Skromna z początku impreza przemieniła się w poważny festiwal z interesującymi spektaklami i sławnymi zespołami.

Organizowane po raz piąty Dni Sztuki Tańca urzeczywistniają zamierzenia dyrektora Polskiego Baletu Narodowego, Krzysztofa Pastora. Chce on, by na warszawskiej scenie klasyka łączyła się z nowatorskimi poszukiwaniami, a Warszawa gościła najwybitniejszych artystów ze świata.

Gwiazdą światowego formatu jest bezsprzecznie Cullberg Ballet, który spektaklem „Plateau Effect" rozpocznie 6 listopada V Dni Sztuki Tańca. Szwedzki zespół kojarzony jest u nas przede wszystkim z nazwiskiem założycielki, Birgit Cullberg, oraz jej syna, Matsa Eka, ale obecnie historię grupy tworzą inni artyści. Tacy jak urodzony w Utrechcie, a wykształcony w Szwecji i w Holandii choreograf Jefta van Dinther....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament