Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kiedy możliwe są odstępstwa od zatwierdzonego projektu

27 września 2013 | Dobra Firma | Anna Macińska
Anna Macińska dyrektor Departamentu Prawno-Organizacyjnego Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego
źródło: Rzeczpospolita
Anna Macińska dyrektor Departamentu Prawno-Organizacyjnego Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

- Przedsiębiorca nabył nieruchomość, na której poprzedni właściciel rozpoczął budowę magazynu (w tzw. stanie surowym). Pozwolenie na budowę zostało formalnie na niego przeniesione. Kiedy ekipa budowlana rozpoczęła prace, okazało się, że poprzednicy budowali magazyn niezgodnie z projektem budowlanym. Jakie mogą być tego konsekwencje? – pyta czytelnik.

Obiekt należy budować zgodnie z projektem oraz postanowieniami decyzji o pozwoleniu na budowę. Niemniej jednak ustawa – Prawo budowlane (dalej u.p.b.) dopuszcza możliwość dokonania odstępstw w trakcie prowadzenia robót. Postępowanie w konkretnym przypadku zależne jest od ich charakteru.

Zgodnie z art. 36a ust. 1 u.p.b. istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę jest dopuszczalne jedynie po uzyskaniu decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Katalog istotnych odstępstw od zatwierdzonego projektu lub innych warunków pozwolenia na budowę jest zawarty w art. 36a ust. 5 u.p.b. i ma charakter...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9650

Wydanie: 9650

Spis treści
Zamów abonament