Powód zwolnienia musi być rzeczywisty
Sąd wnikliwie analizuje i weryfikuje, czy okoliczności wskazane jako przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę istotnie zaszły. Szczególnie wtedy, gdy postępowanie toczy się wskutek odwołania pracownika od wymówienia.
Tak uznał Sąd Okręgowy w Białymstoku w wyroku z 23 sierpnia 2013 r. (V Pa 53/13).
Pracodawca złożył pracownicy oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę, wskazując jako przyczynę negatywną ocenę jej pracy w zakresie organizacji funkcjonowania oddziału oraz motywowania i wspierania podległych jej etatowców. Zaznaczył, że doprowadziło to m.in. do tego, że nie zostały osiągnięte kluczowe cele sprzedaży, niska była skuteczność w pozyskiwaniu nowych klientów i budowaniu relacji rynkowych, nie było też koordynacji bliżej nieokreślonych działań i motywowania podległych pracowników. Według pracodawcy oddział był niewłaściwie zorganizowany, a pracownicy źle motywowani, skoro wyniki sprzedaży były niskie. Jak wskazał, zatrudnieni zgłaszali ustne skargi na zachowania pracownicy, której wypowiedziano umowę, oraz na atmosferę panującą w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta