Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Liderzy ugruntowują swoje pozycje

14 maja 2015 | Ranking kancelarii prawniczych 2015 | Katarzyna Borowska
Do Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak trafiły trzy tytuły lidera dla samej kancelarii oraz jeszcze jeden dla prof. Stanisława Sołtysińskiego  (na zdjęciu – w centrum)
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Do Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak trafiły trzy tytuły lidera dla samej kancelarii oraz jeszcze jeden dla prof. Stanisława Sołtysińskiego (na zdjęciu – w centrum)
Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy (na zdjęciu od lewej: Xawery Konarski, Elżbieta Traple, Paweł Podrecki) jest liderem w prawie autorskim, technolo-giach i mediach. Nagrodzeni są także: Elżbieta Traple i Xawery Konarski
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy (na zdjęciu od lewej: Xawery Konarski, Elżbieta Traple, Paweł Podrecki) jest liderem w prawie autorskim, technolo-giach i mediach. Nagrodzeni są także: Elżbieta Traple i Xawery Konarski

Trzy tytuły dla SK&S, po dwa dla Allen & Overy, Weil, Gotshal & Manges, Dentons i Traple Konarski Podrecki

Środowisko po raz kolejny rekomendowało najlepszych specjalistów. Jak co roku poprosiliśmy kancelarie biorące udział w naszym rankingu, by wskazały w wypełnianych przez siebie ankietach godnych polecenia prawników oraz zespoły w 18 dziedzinach prawa.

W tym roku najwięcej tytułów lidera zdobyli Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Inni prawnicy polecają ich jako najlepszą kancelarię w dziedzinach: procesy sądowe (rok temu pozycję lidera zdobył Clifford Chance, dziś to wicelider), prawo spółek i handlowe oraz prawo konkurencji i antymonopolowe (w tej ostatniej rok temu ex aequo z Linklaters). Także prof. Stanisław Sołtysiński utrzymuje niekwestionowany tytuł lidera w dziedzinie: prawo spółek i handlowe. Rekomendujący go prawnicy wskazywali na duże doświadczenie i autorytet profesora.

Swoją wysoką pozycję utrzymały również zespoły zajmujące się prawem energetycznym i nieruchomościami w Dentons. Tytuł lidera zdobyła w tych dziedzinach zarówno sama kancelaria, jak i szefowie tych praktyk, partnerzy kancelarii Arkadiusz Krasnodębski i Paweł Dębowski. Prawnicy udzielający im rekomendacji wskazują na udział w najważniejszych przedsięwzięciach na rynku.

Czołową pozycję w fuzjach i przejęciach oraz rynkach kapitałowych potwierdziła kancelaria Weil, Gotshal & Manges. W tej ostatniej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament