Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Ubezpieczyciele oczekują ulg i zachęt

14 maja 2015 | Ekonomia
źródło: materiały prasowe

Każda zachęta ze strony państwa do tego, aby zmienić obecne postawy konsumentów, może skutkować w przyszłości zmniejszeniem zależności konsumentów od państwa – mówi Elżbiecie Glapiak prezes Prudentialu.

Rz: Czy regulacje, jakie funduje rynkowi Komisja Nadzoru Finansowego, zwłaszcza w odniesieniu do ubezpieczeniowych produktów finansowych (unit linków), są korzystne dla branży, a przede wszystkim dla klientów?

Nie wszystkie towarzystwa sprzedawały tego typu polisy, są firmy, które grały fair. Jak każda regulacja, tak i te ostatnie powinny mieć wspólne cechy – stanowić jeden standard dla wszystkich graczy i być stosowane przez każdego z nich. I tak np. propozycja Polskiej Izby Ubezpieczeń w sprawie ustalenia maksymalnego poziomu potrąceń z tytułu kosztów dystrybucji polis typu unit link jest krokiem w dobrym kierunku i jako taka może stanowić wartość dla klientów oraz wprowadzić ujednolicenie zasad. Jedno i drugie w moim przekonaniu jest pozytywnym sygnałem wysłanym przez branżę w kierunku regulatorów.

Jak przekonać klienta, że taki produkt jest dla niego dobry, ale pod warunkiem, że będzie to dla niego inwestycja długoterminowa?

Przede wszystkim powinniśmy rozgraniczyć dwie kategorie produktów – polisy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament