Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Coraz więcej małych firm

14 maja 2015 | Ranking kancelarii prawniczych 2015 | Katarzyna Borowska

Regionalne kancelarie zwiększają zespoły

Rośnie liczba kancelarii. W regionach prawnicy mówią przede wszystkim o nowych jedno-, dwuosobowych zespołach tworzonych przez świeżo upieczonych adwokatów i radców prawnych. W naszym zestawieniu uwzględniamy te, które mają co najmniej czterech prawników z uprawnieniami (pięciu ogółem) – i takich także przybywa.

Małopolska

Z Małopolski zgłosiło się do nas w ubiegłym roku 28 zespołów, w tym roku – 34.

– Liczba kancelarii indywidualnych zakładanych przez adwokatów i radców prawnych wzrosła w w naszym regionie wielokrotnie – mówi prof. Zbigniew Ćwiąkalski, partner w kancelarii SPCG, największej w Małopolsce (12. na naszej ogólnopolskiej liście). – Często młodzi ludzie tuż po aplikacji otwierają kancelarie, mają jednak kłopot ze znalezieniem klientów – dodaje mec. Ćwiąkalski.

Zwiększenie się liczby kancelarii związane jest m.in. z przekształceniami samych spółek, np. na bazie zespołu Jaworski Pogoda Gładki powstały: MyLo Pogoda Gładki Langier Grzesiek oraz Jaworski Malina.

Kraków obfituje też w specjalistów. W naszym zestawieniu jakościowym wskazano m.in. kancelarie Traple Konarski Podrecki, Kubas Kos Gałkowski, Oleś & Rodzynkiewicz, Karola Tatara i Współpracownicy.

Pomorze

Dwie kancelarie więcej zgłosiły się także z Pomorza....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament