Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kancelarie prawnicze odczuwają poprawę koniunktury gospodarczej

14 maja 2015 | Ranking kancelarii prawniczych 2015 | Katarzyna Borowska
Kancelaria Dentons  (na zdjęciu partnerzy) odnotowała  w ubiegłym roku największe przychody DarSkowrońska, K. Kuźma, M. Świątkowski
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Kancelaria Dentons (na zdjęciu partnerzy) odnotowała w ubiegłym roku największe przychody DarSkowrońska, K. Kuźma, M. Świątkowski

Największe przychody w 2014 r. odnotował 
Dentons. Największy zaś wzrost obrotów 
w stosunku do 2013 r. mieli
Sołtysiński Kawecki & Szlęzak

Większość kancelarii, które podają dochody w naszym rankingu, odnotowała wzrost w stosunku do 2013 r. W 2014 r. większe obroty miało bowiem 46 spośród 64 firm prawniczych, które zdecydowały się na ujawnienie tych danych. Rok temu te proporcje były nieco gorsze – wzrost przychodów odnotowało 37 spośród 65 firm biorących udział w tej części zestawienia.

Wzrosty dotyczą także pierwszej trójki. Dentons, który jak co roku ma najwyższe obroty, zwiększył je rok do roku o 11,2 mln zł (153,2 mln zł w 2014 r. i 142 mln zł w 2013 r.)

– Dobry klimat gospodarczy w Polsce wpływa na wzrost naszych przychodów – zauważa Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons. – Co prawda mniej się działo na rynku kapitałowym, co było związane m.in. z tym, że na giełdzie w znacznie mniejszym stopniu zaangażowane są otwarte fundusze emerytalne, jest też mniej IPO (pierwszych emisji akcji) na GPW. Jednakże bardzo dobrze rozwijał się cały sektor nieruchomości, sporo działo się także w energetyce, mam tu na myśli przede wszystkim odnawialne źródła energii, a to przekładało się na zwiększone zaangażowanie właściwie wszystkich zespołów naszej kancelarii: od bankowości i rynków kapitałowych przez podatki i pomoc publiczną aż po spory – podsumowuje mec. Krasnodębski.

Nieruchomości,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament