Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobre czasy dla elastycznych prawników

14 maja 2015 | Ranking kancelarii prawniczych 2015

Średnie kancelarie rywalizują z dużymi, młodsi prawnicy depczą po piętach tym z dłuższym stażem

Katarzyna Borowska

Biorące udział w naszym rankingu firmy prawnicze radzą sobie na rynku. Niektóre narzekają, ale większość wykazuje wyższe przychody i dochody niż w latach poprzednich. Wszyscy mówią o zmieniającym się rynku i o tym, że trzeba mieć swój pomysł na biznes. Magiczne słowa „nisze" i „specjalizacje" są już wypowiadane nie tylko przez stołecznych prawników – słychać je również w regionach. Rynek coraz częściej wymusza zmiany na kancelariach, np. te zajmujące się od lat rynkami kapitałowymi muszą spojrzeć przychylniejszym okiem na inne praktyki, chociażby na nieruchomości.

Zmiana goni zmianę

Tak jest w wypadku kancelarii Greenberg Traurig, która właśnie powiększa swój zespół nieruchomościowy. Partner zarządzający Jarosław Grzesiak zaznacza, że ważna jest dywersyfikacja praktyk. – Transakcje nieruchomościowe są coraz bardziej złożone, multidyscyplinarne, często wiążą się z działaniem funduszy inwestycyjnych, z rynkiem kapitałowym – mówi.

Na nieruchomości wskazuje też Andrew Kozlowski, partner zarządzający CMS Cameron McKenna, także w kontekście związanych z nimi sporów. Te dotyczą też często kwestii budowlanych. – Prowadzimy coraz więcej spraw spornych w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Przybyło pozwów grupowych i należy się liczyć z utrzymaniem tego trendu. Również spory w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament