Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polscy eksporterzy potrzebują wsparcia

14 maja 2015 | Ekonomia
Konferencje odbędą się w całym kraju
źródło: Rzeczpospolita
Konferencje odbędą się w całym kraju

spółki | Eksport stał się motorem gospodarki. Ma kluczowy udział w tworzeniu PKB
i daje szanse rozwoju firmom, dla których rynek krajowy staje się już zbyt mały.

Adam Woźniak

Eksport to też koło ratunkowe w sytuacji spadku popytu na rynku wewnętrznym, które przedsiębiorstwa wykorzystywały w minionych kilkudziesięciu miesiącach. Zdaniem ekspertów niewykluczone, że w tym roku eksporterzy mogą wypracować nawet 3/4 wzrostu PKB Polski.

Jednak wiele firm chcących rozwijać zagraniczną ekspansję, zwłaszcza tych z mniejszym doświadczeniem, potrzebuje wsparcia. Taką inicjatywą jest rozpoczęty Program Rozwoju Eksportu realizowany przez Bank Zachodni WBK wraz z grupą partnerów: Korporacją Ubezpieczeń Kredytowych KUKE, Google, PwC oraz Bisnode. Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem ministerstw: Gospodarki oraz Spraw Zagranicznych. „Rzeczpospolita" została patronem medialnym programu.

Jego celem będzie dostarczanie tego, co najważniejsze: wiedzy i narzędzi mających pomóc firmom w wyborze kierunków eksportu, rozpoznaniu konkretnych rynków, ich specyfiki i wymagań, zidentyfikowaniu zagrożeń, a następnie realizacji celów. W najbliższych tygodniach w kilkunastu największych miastach organizowane będą konferencje, na których...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament