Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dentons ponownie największą kancelarią w Polsce

14 maja 2015 | Prawo | Katarzyna Borowska
Laureaci wszystkich kategorii 13. edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych oraz Konkursu Pro Bono w środę 13 maja 2015, odebrali dyplomy. Gala odbyła się w Domu Dochodowym w Warszawie.
autor zdjęcia: Borys Skrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Laureaci wszystkich kategorii 13. edycji Rankingu Kancelarii Prawniczych oraz Konkursu Pro Bono w środę 13 maja 2015, odebrali dyplomy. Gala odbyła się w Domu Dochodowym w Warszawie.
Tegoroczna gala rankingu „Rzeczpospolitej” cieszyła się rekordowym zainteresowaniem.  Sala w warszawskim Domu Dochodowym była wypełniona po brzegi
autor zdjęcia: Borys Skrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Tegoroczna gala rankingu „Rzeczpospolitej” cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Sala w warszawskim Domu Dochodowym była wypełniona po brzegi
Od lewej: minister sprawiedliwości Borys Budka, partnerzy największych kancelarii w Polsce: Arkadiusz Krasnodębski z Dentons, Krzysztof Zakrzewski z DZP, Marek Sawicki z CMS  oraz Bugusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”
autor zdjęcia: Borys Skrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Od lewej: minister sprawiedliwości Borys Budka, partnerzy największych kancelarii w Polsce: Arkadiusz Krasnodębski z Dentons, Krzysztof Zakrzewski z DZP, Marek Sawicki z CMS oraz Bugusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”
Minister sprawiedliwości Borys Budka (od lewej) oraz laureaci naszej kategorii transakcyjnej: Agnieszka Janicka z Clifford Chance, Paweł Rymarz z Weil,Gotshal & Manges, Jarosław Grzesiak  z Greenberg Traurig, Arkadiusz Krasnodębski z Dentons, Paweł Pietkiewicz z White & Case, oraz Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.
autor zdjęcia: Borys Skrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Minister sprawiedliwości Borys Budka (od lewej) oraz laureaci naszej kategorii transakcyjnej: Agnieszka Janicka z Clifford Chance, Paweł Rymarz z Weil,Gotshal & Manges, Jarosław Grzesiak z Greenberg Traurig, Arkadiusz Krasnodębski z Dentons, Paweł Pietkiewicz z White & Case, oraz Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.
Przedstawiciele największych kancelarii w poszczególnych regionach z ministrem  sprawiedliwości Borysem Budką i redaktorem naczelnym „Rz” Bogusławem Chrabotą
autor zdjęcia: Borys Skrzyński
źródło: Rzeczpospolita
Przedstawiciele największych kancelarii w poszczególnych regionach z ministrem sprawiedliwości Borysem Budką i redaktorem naczelnym „Rz” Bogusławem Chrabotą
źródło: Rzeczpospolita

Już po raz 13. „Rzeczpospolita" zorganizowała ranking kancelarii prawniczych. Z roku na rok rośnie liczba biorących udział w naszym przedsięwzięciu. W tym roku jest ich 285 (rok temu było ich 274).

Borys Budka, minister sprawiedliwości, podczas uroczystości, która odbyła się w środę 13 maja 2015 r., powiedział m.in. o ustawie o bezpłatnej pomocy prawnej, która właśnie jest procedowana w Sejmie.

– Wiem, że ta ustawa jest oczekiwana przez środowisko – mówił minister Budka. Podkreślał też, że ma wiele sygnałów od prawników na temat konieczności zmiany rozporządzeń dotyczących stawek adwokackich i radcowskich. Będzie rozmawiał na ten temat z przedstawicielami tego samorządu.

Najwięksi ciągle rosną

Bugusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej", podkreślał z kolei, że prawnicy odczuli poprawę koniunktury gospodarczej. Mimo że było nieco mniej pracy na giełdzie, było jej więcej m.in. w branżach energetycznej, nieruchomościowej.

Największą kancelarią w Polsce już po raz kolejny okazała się Dentons. Ta firma prawnicza ma już 186 prawników, w tym 117 to adwokaci i radcy prawni.

Kolejna na podium pod względem liczby prawników z uprawnieniami jest kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak – ma ich 83, a cały zespół liczy 123 osoby.

Trzecia miejsce zajęła kancelaria Domański Zakrzewski Palinka – ma 80 adwokatów i radców prawnych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10140

Wydanie: 10140

Spis treści
Zamów abonament