Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zabłysnąć w czasie rekrutacji

30 września 2016 | Prawo w biznesie | Alain Kaj

Zatrudnianie personelu przez przedsiębiorcę jest sztuką, od której zależy sukces jego firmy. Potencjalna wartość pracownika nie wynika jedynie z dyplomu ukończenia studiów, ale z nabytych umiejętności, doświadczeń oraz pracowitości i zaangażowania.

Niezależnie od doświadczenia, potencjalny pracownik musi umieć zaprezentować się w najlepszym świetle podczas całego procesu rekrutacji, który zaczyna się już od momentu wysłania CV. Kluczowym etapem selekcji pracowników jest rozmowa. Podczas bezpośredniego kontaktu pracodawca uzyskuje informacje o kandydacie poprzez zadawanie starannie dobranych pytań. Służy to sprawdzeniu faktycznych kwalifikacji oraz pożądanych cech charakteru. Podczas rozmowy także pracownik ma szansę dowiedzieć się więcej o oferowanym stanowisku oraz warunkach zatrudnienia. Jako dyrektor dwóch międzynarodowych spółek przez lata przeprowadziłem setki rozmów z potencjalnymi pracownikami. Niektóre z nich były interesujące, inne przeciętne, a jeszcze inne zatrważające. A oto kilka wartościowych wskazówek, dzięki którym szanse kandydata na zatrudnienie w procesie rekrutacji wzrosną.

1. CV

CV jest pierwszym dokumentem, na podstawie którego kandydat podlega selekcji. Jest ono swoistą wizytówką, której treść jest krytycznie oceniana przez rekrutera. Warto podkreślić, że osoba zajmująca się rekrutacją dziennie ma do czynienia z kilkudziesięcioma CV, których treść, oprawa graficzna oraz – uwaga! – zdjęcie decydują o udziale w dalszym etapie procesu. Niestety wiele osób nie zadaje sobie trudu, aby dostosować CV do profilu firmy, do której...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament