Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Boom dla kurierów

30 września 2016 | LTS
źródło: Rzeczpospolita

Rosnąca liczba przesyłek wymusza milionowe inwestycje firm.

Robert Przybylski

Branża kurierska przygotowuje się na wieloletni wzrost rynku. Raport PwC przewiduje wzrost liczby przesyłek z 313 mln w 2015 roku do 440 mln w 2018 roku. Wartość rynku będzie powiększała się w tempie 12 proc. rocznie i w 2018 roku osiągnie 6,4 mld zł. – Korzystamy ze świetnej koniunktury w sektorze – przyznaje prezes zarządu DPD Polska Rafał Nawłoka. Nic dziwnego, że firmy kurierskie od kilku lat nie zwalniają tempa inwestycji.

Za 20 mln dol. UPS wybudował w 2015 roku w pobliżu Strykowa nowe centrum przeładunkowe, trzy lata wcześniej także w Strykowie centralną sortownię za 32 mln euro otworzyło DPD.

W okolicach Łodzi powstaje centralna sortownia Geis, warta według firmy „setki milionów złotych". Otwarcie przewidziane jest w trzecim kwartale tego roku, podobnie jak uruchomienie magazynu w Poznaniu i we Wrocławiu. W tym roku ruszyło Centrum Poczty Polskiej w Kielcach. Konkurencyjny InPost Kurier wynajął w Piotrkowie sortownię.

W 2015 roku DHL Express Poland ogłosił, że wspólnie ze spółką LS Airport Services zbudują na Okęciu terminal lotniczy wart 65 mln zł. DHL Express Poland podpisał także w 2015 roku umowę z Portem Lotniczym Gdańsk na budowę lotniczego terminala kurierskiego wartego 4 mln...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament