Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Brawura pozbawi świadczeń za złamanie

30 września 2016 | Dobra Firma | Sebastian Kryczka

Częstym powodem wypadków przy pracy są zachowania pracowników. Przez swoje rażące niedbalstwo poszkodowany nie dostanie zasiłku ani odszkodowania. Musi to być jednak wyłączna przyczyna nieszczęśliwego zdarzenia.

Jednym z obowiązków pracodawcy jest zapewnienie zatrudnionym właściwych warunków pracy, tak aby była bezpieczna dla ich zdrowia i życia. Musi też przeszkolić pracowników i zaznajomić ze specyfiką konkretnej pracy przed dopuszczeniem ich do zadań. Wynika to z zasady, że nie wolno podwładnego dopuścić do pracy, do której wykonywania nie posiada on wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności, w tym znajomości przepisów i zasad bhp. Obowiązkiem pracodawcy jest też wydawanie szczegółowych instrukcji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa pracy na poszczególnych stanowiskach. Jednak nawet kompleksowa realizacja przez firmę powinności z zakresu bhp nie daje absolutnej pewności, że uniknie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament