Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyspieszonym do Chin

30 września 2016 | LTS

Andrzej Iwanow-Kołakowski, dyrektor na kraje UE AsstrA Forwarding AG.

Rz: Czy firma oferuje przewozy kolejowe z Chin do Europy?

Andrzej Iwanow-Kołakowski: W ciągu ostatnich dziesięcioleci Chiny stały się stabilną i silną gospodarką na rynku światowym, a tempo prowadzenia biznesu i wymiany ekonomicznej z Chinami cały czas wzrasta. Wiąże się to również ze wzrostem wymagań, jakie stawiane są operatorom logistycznym: szybciej, skuteczniej, oszczędniej. AsstrA przygotowała nową kompleksową usługę dotyczącą transportów z i do Chin. Obejmuje ona przewozy z Chin do Europy oraz do krajów WNP z terminem dostawy od 12 do 22 dni w zależności od kraju docelowego. Dzięki regularnym połączeniom z i do Chin możemy zaproponować transport, który jest prawie trzykrotnie szybszy od transportu morskiego i znacznie tańszy od przewozów lotniczych.

Czy bankructwo koreańskiego armatora kontenerowego i wzrost stawek w przewozach morskich zwiększają zainteresowanie transportem kolejowym?

Opuszczenie areny przez znaczącego gracza zawsze wpływa na sytuację na rynku, która ma zazwyczaj charakter tymczasowy, a z czasem wszystko wraca do normy, stabilizuje się. Te firmy, które utraciły stałego partnera, przechodzą do innego armatora lub szukają alternatywnego wykonania dostawy, korzystając na przykład z oferty przyśpieszonego pociągu z Chin. Podczas współpracy z każdym klientem staramy się ocenić wszystkie czynniki i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10562

Wydanie: 10562

Spis treści
Zamów abonament